Çarşı Kanat

Kanat severler bilir, her yerde kanadın iyisini ve lezzetlisini bulmak çok mümkün olmuyor. Hem marineyi, hem pişirme derecesini doğru tutturmak lazım kanat yaparken. Bu işin ustalarından Kanatçı Haydar ilk akla gelenlerden biri. O tarafa yolum düşmediğinden Bahçelievler’deki Kanatçı Haydar’a hiç gidemedim, buna rağmen methini defalarca duymuşumdur. İşte o Kanatçı Haydar’ın ustası kalktı, taaaaa Beşiktaş’a kadar geldi ve burada yeni açılan Çarşı Kanat’a transfer oldu sağ olsun.

Çarşı Kanat Muradiye Bostanı Sokak’ta, Beşiktaş Evlendirme Dairesi’nin karşısında yer alıyor. Konum olarak yüksekte yer aldığı için yol seviyesinde kalmıyor, bu sayede de yemek yerken egzoz dumanı yutma olasılığımız biraz daha azalmış oluyor. Oturma alanı geniş ve ferah. Menü çok geniş sayılmaz, az ve öz çeşit var. Kanat ızgaranın dışında şiş çeşitleri, ızgara köfte ve karışık ızgara bulmak mümkün. Tabi ki en popüler ürün, mekanın alameti farikası olan ve bizim de tercih ettiğimiz kanat ızgara.

Ana yemeğin yanına salata ve cacık tercih edilebiliyor. Salata soğansız olduğundan sumaklı soğan ayrıca bir seçenek olarak sunulmuş; bunun yanında extra olarak maydanoz, közde biber-domates gibi eklemeler yapmak da mümkün. Biz gayet sade bir menü oluşturarak önden salata ve cacık, ana yemek olarak da acılı kanat tercih ettik. İkisi de taze ve lezzetliydi, özellikle cacık sulandırılmadan yapıldığı için gayet güzeldi. Bazı mekanlar masraftan kısmak için yoğurdu bolca sulandırıyor malum… Tabi ki onun da meraklısı vardır, ancak yediğim yemeğin lezzetini yoğun olarak almayı tercih ettiğim için ben bu usulü daha başarılı buluyorum.

Kanatlarımız gayet sade bir servisle, yanında közlenmiş biber, közlenmiş domates ve üzerinde ızgarada ısıtılıp salçayla lezzetlendirilmiş ekmekle geldi masamıza. Başta da belirttiğim gibi ustamız Kanatçı Haydar’ın ustası, bu nedenle Haydar’ın müdavimleri birebir aynı lezzeti burada da bulabilirler.

Acı severler için acılı kanat seçmelerini tavsiye ederim, aşırı değil ama ortalama bir acılık düzeyi var, ama yedikten sonra damakta bıraktığı lezzet on numara. Soslu ekmeği de lezzetliydi, tam yaz öncesinde yediğim içtiğim her şeye dikkat ettiğim için tamamını bitiremedim ama aklım kaldı açıkçası.

Yemek üzerine künefe tercih ettik, ama çok başarılı bir seçim olmadı maalesef. Şefin ısrarla katmer tavsiye etmesine rağmen, dinlemeyip künefe söyledik. Künefesi yenmeyecek gibi değil tabi ki, yenir ama beklentiyi çok karşılamayabilir. Şerbeti biraz fazla olmasına rağmen şekeri eksik gibi geldi bana. Lezzetini çok da yerinde bulamadım, gidenler mutlaka katmer denesin, hatta bana da yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim.

Çarşı Kanat’ı genel olarak gayet başarılı buldum, Beşiktaş’ta böyle mekanların artmasını destekliyorum. Sadece çarşı içinde değil, Evlendirme Dairesi ve civarında da böyle alternatiflerin artması gayet güzel bir gelişme. Yolunuz düşerse Çarşı Kanat’a uğramanızı tavsiye ederim.

Afiyet olsun! 🙂

Çarşı Kanat Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 3 =