Üç Malzemeli Ananaslı Tatlı

Mutfakta harikalar yaratmak için saatlerce uğraşmaya gerek yok aslında. Az malzeme ve biraz yaratıcılıkla ortaya çok güzel tarifler çıkıyor. Bugün sizlerle paylaşacağım ananaslı tatlı tarifi de bunlardan biri.

Bu tarifin en güzel kısmı da sadece üç adet malzeme gerektirmesi. Evet evet, sadece ve sadece üç malzemeyi bir araya getirerek lezzetli ve kolay bir tatlı ortaya çıkarabiliyoruz.

Ayrıca ananasın faydalarını da hepimiz biliyoruz artık, değil mi? Hem C vitamini içeriyor, hem sindirimi kolaylaştırıyor, hem kalp sağlığına yardımcı, hem de çok iyi bir potasyum kaynağı. Adeta iyilerin dostu, kötülerin düşmanı bir meyve 🙂

Bu tarifte konserve ananas kullanıyoruz ki, konservenin suyundan da faydalanalım. Böylece tatlımız için ayrıca şerbet hazırlamaya da gerek kalmamış oluyor.

Hazırsanız artık tarife geçiyoruz:

Üç Malzemeli Ananaslı Tatlı

Malzemeler

1 Kutu Konserve Ananas

5 Adet Acıbadem Kurabiyesi

1 Kutu Krema

Yapılışı

Bu ananaslı tatlı için orta boy bir borcam tepsi kullanabiliriz, son derece rahat oluyor.

İlk olarak acıbadem kurabiyelerini alalım ve dikkatli bir şekilde ikiye ayıralım. Yani sırt sırta yapışmış olan iki yuvarlağı birbirinden ayıracağız. Bu kısımda önemli olan yavaş hareket etmek ve kurabiyeleri parçalamamak, bütün olarak kullanacağız çünkü.

İkiye ayırdığımız kurabiyeleri düz kısmı üstte, bademli kısmı altta kalacak şekilde tepsiye düzelim.

Konserve ananasımızı kutusundan çıkarıp, ince yuvarlak dilimler halinde enlemesine dilimleyelim. Yaklaşık olarak 1 – 1,5 cm çapında dilimler elde edersek ideal olacaktır.

Tepsideki kurabiyelerin her birinin üzerine birer dilim ananas yerleştirelim.

Ananas dilimlerinin ortasında kalan boşluklara da 1 tatlı kaşığı kadar krema ekleyelim. Ve böylece tatlımız hazır! 🙂

Dilerseniz konservenin suyunu da üzerinde şerbet olarak gezdirebilirsiniz. Ayrıca şekerli şerbet yapmaktan daha sağlıklı bir seçenek olacaktır.

 

Tatlımızı buzdolabında 2 saat soğuttuktan sonra servis edebiliriz. Sizi bilmiyorum ama ben soğuk ananasın lezzetini daha çok seviyorum.

Afiyet olsun! 🙂

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − 5 =