Hakkında

Hayatta gerçek başarının, her zaman için sevdiğin şeyi yapmak olduğuna inananlardanım. Bu yüzden de “Ben bu hayatta en çok neyi seviyorum?” diye kendime sordum, ve 3 popüler cevap aldım:

  • Yazmak
  • Yemek
  • Konuşmak

Bunların üçünü birden aynı potada nasıl eritebilirim diye düşündüğümde, bir blog açmak ve sonsuza kadar yemekle ilgili yazılar yazmak fikri çok cazip geldi. Ve sonuç: İşte buradayım.

Pozitif Mutfak’ta çoğunlukla hazırlaması kolay ve pratik tarifler bulacaksınız. Tariflerimin çoğunu, mümkün olduğunca az yağlı, az tuzlu ve az şekerli olarak hazırlamaya gayret ediyorum. Pozitif Mutfak ismini seçmemin bir sebebi de bu aslında, günlük hayatta sıklıkla yaptığımız yemeklerin nispeten daha pozitif versiyonlarını hazırlamak. Herkesi zayıflatıp, “Hepimiz Victoria’s Meleğiyiz” diye sokaklarda bağırarak gezdirmek gibi bir iddiam asla yok; zaten diyetisyen ya da beslenme uzmanı olmadığım için, bu sitede göreceğiniz hiçbir gönderi resmi beslenme tavsiyesi yerine geçmeyecektir. Ancak mutfağı seven veya sevmeye gayret eden, yaşamak için yemek yerine yemek için yaşayanlara nacizane tecrübelerimle ufak bir rehber olabilmeyi diliyorum.

Şimdiden afiyet olsun hepimize 🙂

Merve